  • ماژول ترنسیور وایرلس NRF24L01+PA+LNA دارای آنتن سرامیکی و فرکانس 2.4GHz - مدل YJ-13039
Description:
The order of the module’s Pins is as follows:
VCC – 1.9Vdc ~ 3.6Vdc
GND - Ground
IRQ - Interrupt pin. This pin is active LOW.
MISO - 3.3V-5V tolerant SPI slave output.
MOSI - 3.3V-5V tolerant SPI slave input.
SCK - 3.3V-5V tolerant SPI clock.
CSN - 3.3V-5V tolerant SPI chip select.
CE - 3.3V-5V tolerant chip enable.
Application:
RF wireless Projects
Data loggers
Automation projects
Features:
Pin number: 8 pins
Baud Rate: 250Kbps ~ 2Mbps
Working frequency: 2.4Ghz
Input voltage: 1.9Vdc ~ 3.6Vdc