  • ماژول فرستنده - گیرنده +NRF24L01P - مدل SMD
 1. Low Operating Voltage: 1.9 ~ 3.6V low voltage operation
The ultra-small: Built 2.4GHz antenna, compact, 15x 29 mm (including antenna)
7. facilitate the development: Since the link layer is fully integrated in the module is very easy to develop. Automatic retransmission function, automatic detection and retransmission of lost packets retransmission time and the number of retransmissions can be software-controlled  automatic storage not received response signal packets automatic answer function, after receiving valid data, the module automatically sends a response signal, without further programming Carrier Detect - Fixed frequency detection  built-in hardware  CRC  error detection and multipoint communication address control packet transmission error counter and carrier detection function can be used to set the frequency hopping can be set at the same time six-way receive channel address, selective open receiving channel standard pin Dip2.54MM pitch interfaces for embedded applications.