  • ماژول کاهنده DC-DC STEP DOWN - خروجی 3.3 ولت - 5 آمپر - مدل MINI560-3.3V
High Efficiency Step Down DC DC Buck Converter Synchronous Rectifier Voltage Regulator Power Supply Board Mini560 3.3V
Features:
High efficiency, high stability, high cost performance.
Ultra-small size, very easy to be embedded in each system
Stamp hole design, user-friendly welding. It is also convenient for industrial use of patches
High conversion efficiency and low heat generation.
Parameters:
Model: Mini560 (small size DC-DC synchronous rectifier step-down module)
Voltage Input: 5V - 20V
Voltage Output: 3.3V
Switching frequency: 500KHz
Conversion efficiency: 99% (maximum)
Working temperature: -40 -85°C
Module nature: non-isolated step-down
Rectification method: Synchronous rectification
Module size: 29*18*5.4mm