  • ماژول فرستنده - گیرنده NRF24L01P+PA+LNA - به همراه آنتن
Description:
Uses the 2.4GHz transceiver from Nordic Semiconductor, the nRF24L01+
Operates in the 2.4GHz band and has many new features
Features a reverse polarized SMA connector for maximum RF range
Frequence: 2.4GHz~2.5GHz
Operating voltage: 3 ~ 3.6V Max
Current: 115mA