  • رله 100 آمپر شیشه ای 12 ولت - تک کنتاکت HHC-71F-1Z-12VDC-100A
1 - UL/C-UL approved
2 - Big Switching capability
3 - Screw mounting
General Purpose Power Relay :JQX-62F-1Z
Relay Dimension (mm):  67X67X60.5
Contact arrangement:  1A/1B/1C
Contact capacity:  100A 250VAC/30VDC
Nominal voltage:  6~220VDC, 6~380VAC
Operate/Release time: ≤25ms/15ms
Coil power:  DC: 2.0W, AC: 10VA
Contact resistance: ≤100mΩ (1A 24VDC)
Insulation resistance:  ≥500MΩ 500VDC
Dielectric strength  (1mA)
Between contacts:  1500VAC
Between coil & contact:  2500VAC