  • ماژول آمپلی فایر مونو 30 وات با آی سی AP3016D - مدل DY-AP3001
Features of DY-AP3001 30W Digital Amplifier Module:
Width work voltage range
Applicable multiple type speakers
Support enabled/disabled output
Product name:DY-AP3001 Digital Amplifier Module
Model:DY-AP3001
Work Voltage:DC 8V-24V
Work Mode:Class D
Channel:Mono
Input:Audio input
Work Temperature:-40℃~85℃
Work Humidity:0%~95%RH
Module Size:26*22*10mm
Output Power:
Output power 30W at 16V 4ohm
Output power 20W at 12V 4ohm
Output power 10W at 12V 8ohm
Output power 15W at 16V 8ohm
Output power 25W at 24V 8ohm
Match speaker(30W~300V):
4ohm at 8V~16V
8ohm at 8V~24V
Application of DY-AP3001 30W Digital Amplifier Module: