п»ї ارسال سفارشات

قیمت های سایت در حال بروزرسانی می باشد . جهت استعلام قیمت ، فاکتور خود را در سایت ثبت کنید تا فاکتور بروز برای شما ایمیل شود . در صورت نیاز ، از طریق شماره 09039407345 در ایتا ، روبیکا ، واتساپ یا تلگرام با ما در تماس باشید .


ثبت درخواست واردات قطعات ثبت درخواست تهیه از بازار فرصت شغلی در ایران میکرو مرکز دانلود

روش های ارسال سفارشات

ارسال سفارشات توسط روش های گوناگونی صورت میگیرید که عبارتند از : پست پیشتاز و سفارشی ، تیپاکس ، ترمینال ، باربری و پیک موتوری داخل شهر تهران .


 پست پیشتاز :

در این روش زمان حمل بسته  1 تا 2 روز است (برای شهرهای کوچک و روستاها ممکن است 3 تا 4 روز باشد) . هزینه ارسال با این روش به واسطه وزن بسته تعیین می شود که به صورت پایه در نظر گرفته می شود . هزینه نهایی در این روش شامل هزینه پست پایه + هزینه لفاف (کارتن یا پاکت ، روزنامه ، چسب پایه آب  و منگنه و در برخی موارد تسمه) + هزینه خدمات (بسته بندی ، ارسال بسته به دفتر پست ، برگشت و ثبت رسید) می باشد که تنها هزینه پایه بر روی بسته ارسالی درج می شود و باقی هزینه ها در آن لحاظ نمی شود (در شرکت پست هزینه ارسال و بسته بندی جداگانه دریافت می شود که تنها هزینه ارسال بر روی بسته قید می شود) . هزینه لفاف و خدمات بسته به نوع بسته بندی متفاوت است ( بسته بندی های ارسالی فروشگاه شامل پاکت در 5 سایز مختلف و کارتن در 6 سایز مختلف است) . هزینه ای که در هنگام خرید نیز از خریدار دریافت می شود شامل مجموع این هزینه هاست .


 پست سفارشی :

 در این روش زمان حمل بسته 3 تا 6 روز است . هزینه ارسال با این روش نیز همانند پیشتاز به واسطه وزن بسته تعیین می شود و هزینه های لفاف و خدمات آن نیز با پیشتاز یکسان است و تنها تفاوت آن در پایین بودن هزینه ارسال پایه است . البته لازم به ذکر است که پست سفارشی برای حمل اجناس حساس توصیه نمی شود ، زیرا شیوه حمل بسته های سفارشی توسط پست نامناسب است که در بسیاری موارد مشاهده شده است که حتی با وجود بسته بندی بسیار محکم ، به اجناس آسیب رسیده است .


 تیپاکس :

تیپاکس یک  شرکت حمل و نقل خصوصی است که تنها در برخی شهرهای ایران خدمات رسانی می کند (شهرها و شهرستانهای بزرگ)  .  هزینه حمل بسته ها نیز با توجه به وزن بسته ها تعیین می شود . کمترین وزن در نظر گرفته شده در این روش ، 6 کیلوگرم است که بسته هایی که سبک تر باشند نیز همان 6 کیلوگرم در نظر گرفته می شوند و هزینه ارسال نیز بر اساس آن تعیین می شود ( بر روی رسید بسته کلمه حداقل قید می شود که بیانگر این است که وزن بسته کمتر از 6 کیلو می باشد و کمترین هزینه ارسال لحاظ شده است) . این روش برای سفارشات بین 2 تا 20 کیلو گرم توصیه می شود . همچنین شیوه حمل بسته با این روش بسیار مناسب تر از پست می باشد .


 باربری و ترمینال :

در این دو روش نیز همانند تیپاکس بسته ها به صورت پسکرایه ارسال می شوند ، تنها تفاوت این دو روش این است که بسته ها میبایست توسط پیک به محل باربری (میدان شوش تهران) و یا ترمینال های اتوبوس رانی ارسال شوند که هزینه پیک حدود 16000 تومان است و هزینه حمل بسته نیز در زمان تحویل بسته از مشتری دریافت می شود (متوسط بین 15000 تا 35000 تومان) . لازم به ذکر است که بسته های کوچک امکان ارسال با باربری را ندارند و در صورت عدم پذیرش باربری با روش های جایگزین دیگر ارسال خواهند شد . در هر دو روش فوق در صورتی که باربری یا تعاونی خاصی مد نظر دارید که میخواهید بسته به آن تحویل شود ، می توانید نام باربری یا تعاونی فوق را داخل بخش توضیحات سفارش وارد کرده تا پیک نیز به دفتر مورد نظر تحویل دهد . در غیر این صورت انتخاب تعاونی و یا باربری به پیک موتوری حامل بسته واگذار می شود .

نکته : کلیه بسته های ارسالی با ترمینال و باربری به صورت پسکرایه ارسال می شوند و هزینه پرداختی در زمان ثبت سفارش تنها هزینه پیک موتوری تا ترمینال می باشد و هزینه حمل بسته پسکرایه می شود .


پیک موتوری :

در این روش که تنها مخصوص شهر تهران است ، تنها هزینه اجناس گرفته می شود و هزینه حمل با پیک در زمان تحویل بسته از مشتری دریافت می شود .

هزینه ارسال با این روش معمولا بین 8000 تومان تا 30000 تومان است که بسته به منطقه و مسافت طی شده توسط پیک دارد .


نکته 1 - مهم :

بسته های ارسالی با پست و تیپاکس در زمان ارسال بیمه می شوند ، اما این بیمه تنها شامل نرسیدن بسته به مقصد به واسطه گم شدن ، آتش سوزی و ... است که تمام هزینه بسته نیز توسط شرکت های مذکور پرداخت نمی شود . از همین رو در صورتی تمایل می توانید هزینه بیمه تکمیلی بسته را نیز پرداخت کنید (در زمان ثبت سفارش) تا بسته شما در مقابل شکستگی نیز بیمه شود . در غیر این صورت در صورت کوتاهی و حمل نامناسب شرکت های فوق ، هیچگونه خسارتی پرداخت نخواهد شد . ضمنا توصیه می شود حتما برای ارسال قطعات حساس نظیر صفحه تاچ ، ال سی دی ، فریت و ...  و باقی قطعات شکستنی از نوع ارسال ترمینال استفاده نمایید .


نکته 2 :

زمان رسیدن بسته ها به مقصد شامل مجموع زمان های آماده سازی سفارش و حمل سفارش است که در این صفحه تنها زمان حمل بسته ها ذکر شد و برای اطلاع از زمان لازمه برای آماده سازی سفارشات می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید .


نکته 3 :

با توجه به ارسال انبوه سفارشات پستی از طریق دفتر خدمات پستی منطقه ، بعضا مشاهده شده که بسته ها با تاخیر 1 تا 2 روزه از دفتر تهران خارج شده اند که این حالت بیشتر برای پست سفارشی رخ داده است . بنابراین در حالتی که زمان برای شما اهمیت زیادی دارد ، به هیچ وجه نوع ارسال با پست و مخصوصا نوع سفارشی را انتخاب نکنید و از باقی روش ها مانند ترمینال و ... استفاده کنید .