• تستر قطعات الکترونیک

امروزه کارخانه های بسیاری وجود دارند که به تولید قطعات الکترونیک پرداخته اند و این واقعیت وجود دارد که در بین خروجی های چنین کارخانه هایی قطعات معیوبی نیز وجود دارد که مهندسین برق و الکترونیک را با مشکلات جدی روبرو می کند . قطعا برای هر مهندس برق و الکترونیک اتفاق افتاده است که ساعت ها درگیر رفع عیب یک مدار بوده ، در حالی که مشکل فقط از معیوب بودن فقط یک قطعه بوده که از ابتدا در مدار قرار گرفته و موجوب بروز مشکلاتی شده است .

برای جلوگیری ازچنین مشکلاتی مهندسین قبل از بستن یک مدار به تست قطعات الکترونیکی که قرار است در مدار قرار بگیرد می پردازند . اما تعداد و مدل های زیاد این قطعات و نبود دستگاه تست هوشمند موجب به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل هدر رفتن وقت می شود .

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی ، تستر های الکترونیکی ساخته شده اند که می توان توسط آن ها قطعات الکترونیکی را در کمترین زمان تست نمود . تستر فوق نمونه ای از یک تستر هوشمند الکترونیکی می باشد که ورودی های آن به سه ترمینال خلاصه می شود .

برای تست قطعات الکترونیکی فقط کافی است پایه های قطعه را که عموما 2 یا 3 پایه است به ترمینال های این تستر اتصال داد و سپس کلید تست زده شود . بعد از گذشت زمان کوتاهی تستر وضعیت سلامت قطعه و اطلاعاتی دیگر را به کاربر می دهد . قطعاتی که این تستر می تواند تست کند به شرح زیر است :


Bipolar Transistor : تشخیص نوع ترانزیستور NPN و PNP و پایه های آن
MOSFETs & JFET : تشخیص نوع کانال و پایه ها
Thyristors & Triacs : تشخیص پایه
Diode : تشخیص پایه های آند و کاتد
Resistor : اندازه گیری مقدار مقاومت
Capacitor : اندازه گیری ظرفیت خازن

- قابلیت کار با باتری کتابی 9 ولت
- صفحه نمایش LCD بزرگ
- مصرف توان بسیار کم
- تشخیص قطعات معیوب
- 3 ترمینال با گیره سوسماری
- خاموشی خودکار
- ابعاد 30*60*130 میلی متر

نظر بدهید

ورود

تستر قطعات الکترونیک

  • قیمت پایه : عدم موجودی
    جهت خرید تعداد بالا تماس بگیرید


تعداد بازدید: 1589

'